Aktualizacja o wadze 769 MB zaaktualizowała Sense 5.5 do wersji 6.0.
Miało to przynieść oprócz zmiany wyglądu interfejsu, również ekstremalny tryb oszczędzania energii. Ale tego nie przyniosła.
Dopiero wczorajsza aktualizacja o wielkosci 660MB, ktora podnosiła wersje systemu do 4.4.3 spowodowała ze pojawił sie ten tryb. Oprócz tego pojawiły sie tez inne zmiany wizualne.
Informacje o oprogramowaniu sprzed aktualizacji |
Informacje o oprogramowaniu po aktualizacji |
Według informacji z aktualizacji miała pojawić się też zmiana w aplikacji kamery, ale pomimo moich usilnych starań nie potrafiłem znaleźć co się zmieniło. A irytujący dźwięk migawki jak był tak nadal jest. Ciekawe kto wpadł na tak genialny pomysł dźwięku migawki. Może w zamyśle miał być dyskretny, ale brzmi jak głośnik, do którego przyłożymy baterie 4,5V
W telefonie jak wspominałem pojawił się tryb ekstremalnego oszczedzania energii, który wyłącza większość funkcji i zmienia wygląd ekranu głównego, ograniczając go do podstawowych funkcji znanych z klasycznych telefonów z fizyczną klawiaturą. Co najważniejsze przełączenie z jednego trybu na drugi jest stosunkowo szybkie (około 2s) w przeciwieństwie do podobnego trybu obecnego w Samsungu Galaxy S5, gdzie szczególnie powrót z trybu oszczędnego zajmuje naprawdę sporo czasu.
Ekstremalny tryb oszczędzania baterii |
Jesli chodzi o wyglad, to pojawiła sie też zmiana w postaci trybu prostego, pewnie dla osób, przytłoczonych mnogością funkcji, albo niedowidzacych.
Trudno mi powiedzieć dla kogo to jest przeznaczone, ale nazwa wskazuje ze to raczej dla ludzi nie ogarniających tematu, którzy przeszli z klasycznego telefonu na smartphona.
Tryb prosty |
Przypomina on wygladem tryb samochodowy w HTC ONE, lub uproszczoną wersje kafelkow z Windows Phone. Są to duże kwadratowe pola na jednakowym zielonym tle z najważniejszymi funkcjami. Następny ekran już ma inny kolor tła, w moim wypadku pomarańczowy, oraz wolne pola aby dodać kolejne aplikacje (funkcje)
W telefonie pojawila sie tez nowa appka, czyli menadżer plikow. Nie byla dotychczas dostępna, i trzeba bylo korzystac z zewnetrznych aplikacji.
Jest ona dość prosta, ale spełnia swoje zadanie w 100%. No może brakuje w niej funkcji dzielenia obrazu na dwa panele przy położeniu horyzontalnym.
Wracajac jeszcze do oszczędzania energii, to w ustawieniach, w menu zasilanie i zużycie baterii pojawiły sie bardziej szczegółowe statystyki co i jak wykorzystuje baterie. Informacje zostały podzielone na 3 okna. Dla aplikacji wykorzystujacych baterie cały czas, dla wyłączonego ekranu i dla włączonego. Oczywiscie po kliknieciu na daną aplikacje uzyskujemy dostęp do jeszcze bardziej szczegółowych informacji.
Ale taki podział jest bardzo klarowny i pomaga rozeznać sie co i kiedy drenuje nam baterie.
Aplikacje wykorzystujące baterie cały czas |
Aplikacje działające przy wyłączonym ekranie |
Aplikacje działające przy włączonym ekranie |
Choć te aktualizacje są mocno spóźnione w porównaniu do urządzeń Google, to cieszy fakt, ze producent nie zapomina o aktualizacjach i ciągle dostarcza usprawnienia i aktualizacje. Przedłużają one życie sprzętu i sprawiają, ze ciągle jest w czołówce nowoczesnych telefonów
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz